Publiczna Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie to NASZA SZKOŁA

W dzisiejszych czasach każdy myśli o przyszłości swoich dzieci. My staramy się, aby odnosiły one sukcesy na polu nauki, kultury i sportu, a jednocześnie przebywały i rozwijały się w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, wśród ludzi otaczających ich troską i zrozumieniem.

Tutaj Młody Człowiek nie jest anonimowy, w zgranym zespole klasowym ma prawo do indywidualnego traktowania, rozwijania swoich uzdolnień i nauki na najwyższym poziomie.

Nasi wychowawcy dbają aby każde dziecko odnalazło w szkole drugi dom i mogło w pełni odkrywać swoje talenty.

Cechuje nas atmosfera spokoju i poszanowanie indywidualności, dzięki której dzieci w poczuciu bezpieczeństwa rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, zdobywają i pogłębiają wiedzę i uzupełniają braki edukacyjne. To właśnie tutaj dzieci i młodzież uczą się jak ważną rzeczą jest wrażliwość, zrozumienie drugiego człowieka i dostrzeganie jego potrzeb.

A najważniejsze, że wszyscy wspólnie tworzymy jedną szkolną rodzinę kierującą się dobrem dzieci i dbającą o ich rozwój w najważniejszym dla nich okresie życia.